Skříň Lotos

Vyprodáno

VYPRODÁNO

Na skříň jsme narazili při jednom z našich výletů za nábytkem. A jelikož jsme v tu chvíli měli období čalounění křesel, přišel čas na změnu, vrhnout se do renovace skříně. Podle původního majitele se jedná o nábytek vyrobený v Anglii. A když už k nám cestovala takovou dálku, zaslouží si dostat zbrusu nový kabát.

Nejdříve jsme ji rozebrali a dali lepit co bylo třeba, například rozviklanou nohu. Rozložený nábytek se dobře brousí, to byl náš další úkol. Hlavně ale opatrně na krásnou sesazenku z dýhy na dvířkách. Ještě vysát, vyčistit a můžeme dát první nátěr nové povrchové úpravy, použili jsme tvrdý olej na nábytek. Už po prvním nátěru začíná dřevo a dýhy ožívat. Třešničkou na dortu je použití gobelínové látky s krásným vzorem květů lotosu. Najdete ji na bocích a vnitřní straně dveří.

Skříň má tři prostorné šuplíky z masivního dřeva. Ty jsme také rozložili, pečlivě obrousili a opatřili novou povrchovou úpravou. Prohnuté nohy jsou z bukového dřeva. Původní starožitné kování a panty jsme obnovili.

Rozměry: v 112 x h 50 x š 82


0,00 Kč