Křesla a stolek 50. léta

Vyprodáno

VYPRODÁNO

Tento unikátní nábytkový set navrhl roku 1944 Antonín Koželka a Karel Kropáček. Svým designem zaujal i na Triennale si Milano. Křesla jsou vyrobena z dubového a ohýbaného bukového dřeva. Čalounění tvoří odnímatelná čabraka, která je vyrobena pouze ručně. Kulatý stolek elegantně doplňuje tvary křesel a zaujme vás svou dubovou dýhou.

Náš set byl vyroben roku 1955 - národním podnikem Interiér Praha. Podařilo se nám jej sehnat při vyklizení bytu v Mladé Boleslavi. Nejdříve nás zaujala světlá varianta povrchové úpravy, která není tak častá. Nábytek byl v celkem dobrém původním stavu. Povrchy dřeva jsme jemně obrousili, napustili restaurátorským olejem a rozleštili včelím a karnaubským voskem. Povrch je nyní hedvábně s mírnou autentickou patinou. 

Nové čalounění je vyrobeno původní technologií. Hlavní výplň tvoří kokosová deska s měkkou vrstvou čalounické vaty. Látka je ručně prošívaná stejně jako u originálu. Potahová látka je extra pevná, má decentní černobílý vzor s drobným hnědým detailem. Křesla mají také nové popruhy a stolek nové sklo.

Rozměry stolek: výška 57 cm, průměr 74 cm

Rozměry křeslo: výška sedáku 39 cm, šířka sedáku 54 cm, hloubka sedáku 50 cm, výška opěráku 43 cm.

0,00 Kč
Please select variants first