Co děláme?


Pod našima rukama vzniká autorský nábytek a doplňky pro váš jedinečný domov. Máme rádi práci se dřevem a užíváme si poctivou ruční výrobu, při které se nespěchá. Už sedm let pro vás s nadšením renovujeme nábytek, čalouníme, opravujeme, zachraňujeme, brousíme, lepíme, řežeme, šijeme, patinujeme, leštíme a nakonec to celé fotíme.

Bohužel nepřijímáme renovace vašeho vlastního nábytku ani nepracujeme na zakázku. Rozhodli jsme se pouze pro volnou tvorbu, kterou si můžete zakoupit zde na dvadilna.cz. Děkujeme za pochopení.


Co nás baví právě teď?


V současné době se výrobě a designu našich taburetů, dřevěných dekorací ze starého dřeva. Také nesmíme zapomenout na naše oblíbené čalounění nejrůznějších starých křesel. Dále se věnujeme návrhům a výrobě většího nábytku z masivního dřeva, jako jsou praktické truhly, oblíbené menší skříňky, komody, stoly či stolky. Pracujeme převážně na solitérních kusech v jediném originálu, pro konkrétní prostor. Nebojíme se výrazných barev a nevšedních dekorů a odvážných vzorů, naopak je ve své tvorbě vyhledáváme.

My dva


Za malinkatou českou značkou Dvadílna stojíme od začátku jen my dva - tvůrčí dvojice Ondřej a Martina. Naše prvotní myšlenka pro práci s nábytkem se zrodila už na školách. Oba jsme činorodí, podnikaví a kdyby nás nepohltil zrovna nábytek, určitě bychom dělali něco jiného kreativního. Baví nás zkoušet nové věci a učit se nejrůznějším manuálním dovednostem.

BcA. Martina Doležalová - VŠ FUD UJEP obor Produktový design. Střední škola sklářská v Kamenickém Šenově obor Design svítidel.
Ondřej Tvrzník - obor Výroba nábytku na SŠ hl. města Prahy. Společně jsme spolupracovali na vývoji a designu nových produktů pro několik českých značek, účastníme se také výstav a Dyzajn marketů, kde si naše produkty můžete prohlédnout a osahat.


Máte chvilku na čtení?


Píšeme pro vás příběhy z naší tvorby, hledání vhodného nábytku i o všedních věcech z dílny. Nahlédněte pod pokličku. Více tady.


Proč nás baví zrovna renovace?


Po renovaci a opravě cesta starého nábytku zvesela pokračuje dál a my z toho máme ohromnou radost. Myslíme si totiž, že má smysl vracet starý použitý nábytek zpátky do vašich domovů, kam svou užitnou a designovou hodnotou rozhodně patří. Dejte staršímu nábytku šanci znovu zazářit!

Povrchové úpravy dřeva


Pro nové povrchové úpravy dřeva používáme výhradně kvalitní tvrdé oleje obsahující směsi vzácných přírodních olejů a živic obohacených o včelí vosk a karnaubský vosk. Dále lihová mořidla, která se zase postarají o ty nejkrásnější odstíny. Získal si nás také čistý včelí vosk, kde hlavně u dýhovaného nábytku máme skvělé výsledky s upravovanými povrchy. Více o dřevu tady.


Dvadílna na Instagramu. Ještě nás nesledujete? Více tady