AHOJ!  VÍTEJTE VE DVADÍLNĚ.

Kdo za tímto projektem stojí? BcA. Martina Tvrzník Doležalová a Ondřej Tvrzník. Tvoříme kreativní duo Dvadílna. Společně se věnujeme renovacím starého dřevěného a čalouněného nábytku. V této práci se snažíme o jistou dávku výstřednosti a nevšední pojetí každého kousku. Vznikají jedinečné originály, které jsou důkladně a pečlivě oživené a zrenovované.

Naše prvotní myšlenka pro práci s nábytkem se zrodila už na školách. Oba jsme činorodí, podnikaví a kdyby nás nepohltil zrovna nábytek, určitě bychom dělali něco jiného kreativního. Baví nás zkoušet nové věci a učit se nejrůznějším manuálním dovednostem.

BcA. Martina Tvrzník Doležalová - VŠ FUD UJEP obor Produktový design. Střední škola sklářská v Kamenickém Šenově obor Design svítidel. Věnuje se také malbě a kresbě.

Ondřej Tvrzník - obor Výroba nábytku/nábytkářství na SŠ hl. města Prahy. Společně s Martinou spolupracoval na vývoji a designu nových produktů pro několik českých značek, účastníme se také různých výstav a Dyzajn marketů, kde si naše produkty můžete detailně prohlédnout a osahat.


Pod našima rukama vzniká autorský nábytek a doplňky pro váš jedinečný domov. Máme rádi práci se dřevem a užíváme si poctivou ruční výrobu, při které se nespěchá. Už devět let pro vás s nadšením renovujeme nábytek, čalouníme, opravujeme, zachraňujeme, brousíme, lepíme, řežeme, šijeme, patinujeme, leštíme a nakonec to celé fotíme.

Bohužel není v našich silách přijímat renovace vašeho vlastního nábytku na renovaci. Nepracujeme na zakázku. Rozhodli jsme se pouze pro volnou tvorbu, kterou si můžete zakoupit zde na dvadilna.cz. Děkujeme za pochopení.


Co nás baví právě teď?


V současné době se věnujeme výrobě a designu našich taburetů a pracujeme také na vlastním křesle s příručním  stolkem. Občas si nás získá kus pěkného dřeva, ze kterého ručně vyrábíme drobné dekorace. Nebojíme se výrazných barev a nevšedních dekorů a odvážných vzorů, naopak je ve své tvorbě aktivně vyhledáváme. 

Rádi se také věnujeme opravám a renovacím nejrůznějších starých křesel a ušáků. Snažíme se o používání původních postupů a v co největší míře zachováváme původní postupy a techniky. 

Dále se věnujeme návrhům a výrobě většího nábytku z masivního dřeva, jako jsou praktické truhly, oblíbené menší skříňky či komody a také stolky. Pracujeme převážně na solitérních kusech v jediném originálu, který vznikne pro konkrétní prostor. 

Máte chvilku na čtení?


Píšeme pro vás příběhy z naší tvorby, o hledání nevšedního nábytku, ale i o všedních věcech z dílny. Nahlédněte pod pokličku. Více tady.


Proč nás baví zrovna renovace?


Po renovaci a opravě cesta starého nábytku zvesela pokračuje dál a my z toho máme ohromnou radost. Myslíme si totiž, že má smysl vracet starý použitý nábytek zpátky do vašich domovů, kam svou užitnou a designovou hodnotou rozhodně patří. Dejte staršímu nábytku šanci znovu zazářit!


Projděte si naše PŘED a PO

Povrchové úpravy dřeva


Pro nové povrchové úpravy dřeva používáme výhradně kvalitní tvrdé oleje obsahující směsi vzácných přírodních olejů a živic obohacených o včelí vosk a karnaubský vosk. Dále lihová mořidla, která se zase postarají o ty nejkrásnější odstíny. Získal si nás také čistý včelí vosk, který má hlavně u dýhovaného nábytku skvělé výsledky.

Více o dřevu tady


Ještě nás nesledujete?