Co děláme?

Pod našima rukama vzniká autorský nábytek a doplňky pro váš jedinečný domov. Máme rádi práci se dřevem a užíváme si poctivou ruční výrobu, při které se nespěchá. Už sedm let pro vás s nadšením renovujeme nábytek, čalouníme, opravujeme, zachraňujeme, brousíme, lepíme, řežeme, šijeme, patinujeme, leštíme a nakonec to celé fotíme.

Bohužel nepřijímáme renovace vašeho vlastního nábytku ani nepracujeme na zakázku. Rozhodli jsme se pouze pro volnou tvorbu, kterou si můžete zakoupit na dvadilna.cz. Děkujeme za pochopení.


Co nás baví?

V současné době se věnujeme převážně čalounění starých křesel a výrobě našich taburetů v nejrůznějších tvarech a provedeních. Dále se věnujeme návrhům a výrobě nábytku z masivního dřeva, jako jsou oblíbené truhly, skříňky, komody, stoly či stolky. Pracujeme převážně na solitérních kusech, nebojíme se výrazných barev a nevšedních dekorů.

My dva

Za malinkatou českou značkou Dvadílna stojíme od začátku jen my dva - tvůrčí dvojice Ondřej a Martina. Naše prvotní myšlenka pro práci s nábytkem se zrodila už na školách. Oba jsme činorodí, podnikaví a kdyby nás nepohltil nábytek, určitě bychom dělali něco jiného kreativního. Baví nás zkoušet nové věci a učit se nejrůznějším dovednostem.

BcA. Martina Doležalová - VŠ FUD UJEP obor Produktový design. Střední škola sklářská v Kamenickém Šenově obor Design svítidel.
Ondřej Tvrzník - obor výroba nábytku na SŠ hl. města Prahy. Společně jsme spolupracovali na vývoji a designu nových produktů pro několik českých značek, účastnili se výstav a designmarketů.


Máte chvilku?

Začtěte se do našich příběhů a nahlédněte pod pokličku. 

Více tady.


Proč nás baví renovace?

Po renovaci a opravě cesta starého nábytku zvesela pokračuje dál a my z toho máme ohromnou radost. Myslíme si totiž, že má smysl vracet starý použitý nábytek zpátky do vašich domovů, kam svou užitnou a designovou hodnotou rozhodně patří. Dejte staršímu nábytku šanci znovu zazářit!

Povrchové úpravy dřeva

Pro nové povrchové úpravy dřeva používáme výhradně kvalitní tvrdé oleje obsahující směsi vzácných přírodních olejů a živic obohacených o včelí vosk a karnaubský vosk. Dále lihová mořidla, která se zase postarají o ty nejkrásnější odstíny. 

Více o dřevu tady.