Roztančené křeslo

Vyprodáno

VYPRODÁNO

Klasické retro křeslo z padesátých let po kompletní renovaci a obnově. Známý ikonický kousek, který je pro své pohodlí a nadčasový design vyhledávaný dodnes.

Vyrobil závod TON Bystřice pod Hostýnem v 50. letech. Tento nábytek je charakteristický vysokou funkčností a kvalitním zpracováním, které je provedeno z masivního bukového dřeva.

Křeslo je výjimečné elegantním spojením ohýbaného buku na područkách a žinylkové potahové látky s hravým vzorem. Použitá látka je velice tuhá a odolná! Výrazný geometrický vzor má efektní plastické tkaní, které vám doma snadno navodí uvolněnou atmosféru. Součástí křesla je polštář 50 x 30 cm včetně výplně.

Kompletní obnovou prošlo jak celé čalounění, tak dřevěné části. V opěráku i sedáku jsou nově vypnuté popruhy, pružinový rošt jsme nově vyvázali, všechny měkké výplně prošly obnovou, každá vrstva je ručně prošita. Nenajdete zde žádný molitan! Čalounění je poddajné a velice pohodlné i při delším sezení. Pečlivě vypracované s citem pro detail.

Tvrdé bukové dřevo je u nábytku zárukou dlouhé životnosti. Nejdříve jsme ho obrousili a zbavili tak starých laků. Moření je v odstínu ořech - středně hnědý odstín. Nová povrchová úprava je v odolném tvrdém oleji na nábytek, který obsahuje směsi vzácných olejů a živic obohacených o včelí a karnaubský vosk.

Rozměry: výška sedáku 43 cm, šířka sedáku 58 cm, hloubka sedáku 57 cm, výška opěráku 56 cm, područky od země 64 cm, celková šířka 70 cm.

Potahová látka: extra odolná v gramáži 600 gm2. Meteriál: 54% akryl, 30% polyester, 16% polypropylen. Dobré rady pro údržbu jsou součástí.

0,00 Kč