Výlety za nábytkem

06.05.2017

Když večer padáme únavou, myslíme na nekonečný den, který je právě za námi. Hromady starého nábytku, spousta ujetých kilometrů a aprílové počasí. Díky naší vášni navštěvujeme spoustu neuvěřitelných míst. Pojeďte dnes s námi!

Nejdříve bylo velké plánování, kam musíme, co vyzvednout, kam se podívat. Bude toho hodně a bude to velké. Proto si půjčujeme velké auto. 

Nejdříve nakládáme dvě potravinové skříně. Ty jsme sehnali nedávno. Teď na tom nejsou dobře, ale počkejte, až je dáme do pucu. Ranní slunce nad hlavou, vypadá to na nádherný den.

Blížíme se ke Křivoklátu, málo používaná silnice vede lesem. Stahujeme okna a čenicháme čerstvý vzduch. Klikatá cesta prověří dodávku i řidiče. V dálce už vidíme hrad.

Teď se zapotíme. Ze starého domu vynášíme snad ještě starší nábytek. Je to set ložnice z masivního dřeva v zajímavém provedení. Hlavně toaletka nám padla do oka. Dodávka se zaplňuje. Děkujeme a na oplátku Vám očalouníme křeslo! Popojedem.

Další zastávka je malá záhada. Zaujal nás inzerát na internetu. Nabízená taburetka a další nábytek by zasloužili naši péči. Je to po cestě, omrkneme to! Pán nás mile uvítal, následujeme ho přes zahradu do stodoly. Je tu nábytek, hodně nábytku. Je tu doslova nábytek na nábytku. Za stodolou je další stodola, také plná. Je to snad komnata nejvyšší potřeby v Bradavicích? Vybrali jsme menší stolky a taburet. Naloženo. Dodávka téměř přetéká.

Startujeme a do oken bubnuje déšť. Stěrače sotva stíhají a my už přemýšlíme. Jakou použít barvu, jakou látku? Máme namířeno do našeho oblíbeného antiku. Necháme tu většinu kousků z dodávky. Pomůžou nám tu od červotoče a starých barev. Zanedlouho si vše zase vyzvedeme a začneme pomalu s renovací. 

Padá na nás únava. Ještě že máme poblíž babičku, celodenní shon zastaví šálek kávy a opožděný beránek. Při cestě domů nás u hory Říp přepadnou kroupy. Aprílové počasí jako vyšité.

To byl jeden den v životě Keporkaků.

...

Dnes si už můžete prohlédnout některý zrenovovaný nábytek, který jsme ukořistili na našem výletu: