Křeslo Alpy

Vyprodáno

VYPRODÁNO

Jeho příběh právě začíná … Je konec června a někde vzadu v autě si vezeme pár metrů vlněné látky. Pořídili jsme ji v Grazu při našem výletu do Alp. Je to pro nás velmi zasloužený kus tkaniny. Místo chození po horách jsme jeden den trávili ve městě. Činnost která nás zničí daleko víc než celý den šlapat do prudkého kopce!

Křeslo, které nikdo jiný mít doma nebude a l druhé takové už také nebude.

Krásnou látku jsme ale sehnali a po příjezdu se vrhli do práce. Křeslo se čalounilo skvěle. Když pohlédneme na vyšité žluté květy, nejsme v rušném městě, ale zpátky v horách, v tichém lese u slunné louky. Už když jsme začali s renovací, říkali jsme mu jednoduše křeslo Alpy. 

Jedná se konkrétně o typ H-237 od návrháře Jindřicha Halabaly. Dostali jsme ho darem od naší věrné sledující. Kousek, který měla dlouhá léta v rodině nám nabídla k záchraně.

Je to zajímavě řešený typ křesla. Zadní bukové nohy stoupají vzhůru a tvoří vzpěry zad. Z nich vyrůstají úzké područky v elegantním prohnutí.

My jsme křeslo rozebrali a pečlivě zrenovovali s důrazem na pohodlí. Dřevěné části jsou nyní v přírodním buku. Není jednoduché zbavit se starého moření, ale důkladné broušení to většinou zachrání.

Čalounění trvalo dlouho hlavně kvůli ručnímu šití. V tomto projektu se spojily dva příběhy. Nábytek, který byl již na odpis, doslova vykvetl díky přírodní látce, která procestovala Alpy. Pohodlné křeslo je připraveno na další léta dobrodružství. 

Rozměry: výška sedáku od země 43 cm, šířka sedák š 56 x 52 cm, celková šířka 60 cm, celková výška 75 cm, výška opěráku od sedáku 40 cm, područky od země 60 cm.

Potahová látka: 100% vlna. Dobré rady pro údržbu čalounění jsou součástí.

0,00 Kč