Křeslo Večernice - UP Závody/Halabala

Vyprodáno Na dotaz

NA DOTAZ

Možnost také páru. Ke křeslu vyrobíme i taburet nebo ušijeme polštáře.

Odstín dřeva: vyberte si 

Originál z 50. let po celkové renovaci a obnově. Ikonické retro křeslo zvané také jako 'C'. Návrh pro UP Závody vytvořil Jindřich Halabala v 50. letech.

Křeslo je velice pohodlné, má nové čalounění a extra odolnou potahovou látku. Podmanivý tmavě modrý geometrický vzor jsme nazvali Večernice.

Staré čalounění jsme nejprve celé odstranili, konstrukci zpevnili a pustili se do důkladného broušení dřeva. A že to nešlo zrovna lehce. Naše renovace můžete sledovat krok pro kroku na Instagramu nebo Youtube. Povedlo se nám tu zachovat původní odstín ohýbaného buku s krásnou kresbou dřeva. Dřevo jsme ošetřili tvrdým olejem do hedvábně hladkého povrchu.

Sedák i opěrák jsme vyrobili zcela nový. Pružiny jsou ručně vypleteny, nové jsou také popruhy, všechny výplně a to včetně 3 cm silné kokosové desky. Vše je voňavé, pevné a připravené na další dlouhá léta užívání.

V tomto křesle vás čeká každodenní pohodlí. Je to ideální kousek do útulného čtecího nebo relaxačního koutku. Doplňte si do sestavy také praktický taburet Večernice.

Rozměry: výška sedáku od země 44 cm, šířka sedáku 58 cm, hloubka sedáku 52 cm, celková šířka 72 cm, celková výška 85 cm, výška opěráku 55 cm, područky od země 65 cm.

Potahová látka: 45 % bavlna, 44 % viskóza, 11 % polyester. Látka je vysoce odolná a kvalitní, gramáž je 598 gm2. Dobré rady pro údržbu čalounění jsou součástí.

24 000,00 Kč